
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Min Supply Voltage | 750 mV |
| Max Supply Voltage | 3.3 V |
| Threshold Voltage | 1.71 V |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | Watchdog |
| Reset | Manual Reset |
| Type | Voltage Supervisory |
| Reset Timeout | 180 ms |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain or Open Collector |
Stock: 98
Distributors
pcbx
Unit Price$1.88266
Ext.Price$1.88266
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.88266 | $1.88266 |
| 10 | $1.71446 | $17.14460 |
| 25 | $1.64537 | $41.13425 |
| 50 | $1.57907 | $78.95350 |
| 100 | $1.51543 | $151.54300 |
| 300 | $1.49020 | $447.06000 |
| 500 | $1.46538 | $732.69000 |
| 1000 | $1.44414 | $1444.14000 |
